KOLEKCJA MORSKICH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH

< Powrót

ADIPO-3

ADIPO-3 wytwarza się z aromatycznej żywicy drzewa pistacji kleistej rosnącego w rejonie Morza Śródziemnego. Ten wysoko aktywny olej otrzymywany przy użyciu ekoodpowiedzialnej metody ekstrakcji nadkrytycznym CO2 bierze na celownik adipocyty. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że działa on zarówno na tłuszcz, stymulując jego usuwanie, jak i na tkanki podporowe, które wzmacnia, wykazując rekordową skuteczność ujędrniania.

ALGI WŁÓKNOTWÓRCZE

Algi włóknotwórcze to brunatne algi z rodzaju listownic rosnące głównie w Bretanii. PHYTOMER opracował program uprawy alg na linach w celu kontroli sposobu wykorzystania i jakości tego surowca oraz zapewnienia jego przetrwania w naturze. Naukowcy z PHYTOMER odkryli nadzwyczajną zdolność alg włóknotwórczych do zatrzymywania wody w głębi skóry i zapobiegania w ten sposób odwodnieniu. Odbudowują one skórny rezerwy wody, dzięki czemu woda jest lepiej magazynowana i idealnie rozprowadzana w całym naskórku. Efekty są niesamowite – już po pierwszym zastosowaniu produktu skóra jest idealnie nawilżona. Po 2 tygodniach skóra jest doskonale nawodniona.

ALGORESET

Posługujący się najnowocześniejszą zieloną technologią naukowcy z PHYTOMER otrzymali ten morski kompleks, łącząc dwa aktywatory o niezwykłych właściwościach: oligofurcellaran i niebieską mikroalgę. Oligofurcellaran to morski cukier otrzymywany przy użyciu odpowiedzialnej ekologicznie metody ekstrakcji. Został on wybrany z powodu znacznej masy cząsteczkowej umożliwiającej mu tworzenie ochronnej tarczy na powierzchni skóry i zapobieganie jej wysychaniu. Niebieska mikroalga jest uprawiana w fotobioreaktorach i pochodzi z procesu w 100% ekologicznego. Naukowcy z PHYTOMER wybrali ją z uwagi na jej wyjątkowe właściwości oczyszczające. Od razu po jego nałożeniu biotechnologiczny aktywator ALGORESET pomaga chronić skórę przed zanieczyszczeniami i przywrócić jej zdrowy wygląd.

ARMERIA MARITIMA (ZAWCIĄG POSPOLITY)

Zawciąg pospolity to nadmorska roślina o różowych kwiatach. Jej łacińska nazwa „armeria" pochodzi od celtyckiego słowa „armor" oznaczającego morskie wybrzeże. Rośnie nad kanałem La Manche i nad Atlantykiem, w dwóch francuskich regionach: Wandei i Bretanii. Naukowcy z firmy PHYTOMER odkryli, że zawciąg jest w stanie przeżyć na terenach poprzemysłowych silnie skażonych metalami ciężkimi. Dowodzi to wyjątkowej zdolności tej rośliny do eliminacji zanieczyszczeń. Wykorzystując zasadę biomimetyzmu morskiego, naukowcy PHYTOMER wykorzystują ekstrakt z zawciągu w oczyszczających produktach do twarzy oraz w kosmetykach chroniących skórę przed zanieczyszczeniami i dymem tytoniowym.

BETAINA Z SODÓWKI NADMORSKIEJ

Sodówka nadmorska to występująca nad morzem szarawo-czerwona roślina o mięsistych liściach. Niegdyś palono ją, a z otrzymanego w ten sposób popiołu wytwarzano sodę używaną do produkcji szkła i środków myjących. Stąd wzięła się nazwa „sodówka". Osiąga od 10 do 50 cm wysokości. Występuje nad kanałem La Manche (w zatoce Mont Saint Michel), Atlantykiem i Morzem Śródziemnym. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że sodówka nadmorska wytwarza betainę – aminokwas powstający w roślinach po ich uszkodzeniu lub okaleczeniu. Wykorzystują oni betainę do usuwania tłuszczu z bioder poprzez dwa podstawowe procesy: rozbijanie tłuszczu na drobne krople oraz pobudzenie lipolizy w celu ich eliminacji. Jej działanie na tłuszcz odkładający się na biodrach jest czterokrotnie silniejsze niż działanie kofeiny*.

*Badanie składnika in vitro.

BYLICA NADMORSKA

PHYTOMER wykorzystał bylicę nadmorską (Artemisia maritima) – roślinę występująca naturalnie nad słonymi mokradłami, estuariami i słonymi łąkami rozciągającymi się wzdłuż wybrzeży Atlantyku i kanału La Manche – w produkcie GLYCOLIGHT. Ten morski składnik o niezwykle skutecznym działaniu konturującym rozkłada cukry, dzięki czemu adipocyty stają się aktywne*. W nocy bylica nadmorska ogranicza wchłanianie cukrów, aby spowolnić odkładanie tłuszczu*. Po przebudzeniu stymuluje i optymalizuje eliminację tłuszczu*. Z nocy na noc sylwetka staje się subtelniejsza, a tłuszcz – mniej widoczny.

*Badanie składnika in vitro.

CHRZĄSTNICA KĘDZIERZAWA

Chrząstnica kędzierzawa to polimorficzna czerwona alga o wyglądzie „loczków" (stąd nazwa „kędzierzawa"). Zwykle osiąga od 7 do 15 cm długości. Powszechnie występuje w Morzu Iroise, na wybrzeżach Atlantyku, od Norwegii po Gibraltar, oraz – na tej samej szerokości geograficznej – u wybrzeży Ameryki. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że jest wyjątkowo bogata w aminokwasy i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Olejowego wyciągu z chrząstnicy używają oni do nawilżania i odżywiania skóry.

CITYSAFE

CITYSAFE – wszechstronny kompleks przeciwdziałający zanieczyszczeniom – wykorzystuje symbiozę trzech morskich cukrów, niebieską mikroalgę oraz czerwone algi do walki z efektami zanieczyszczenia*: odwodnieniem, oznakami zmęczenia, przebarwieniami i ziemistością cery.

*Badanie składnika in vitro.

ECO-CHLORELLA

Wyciąg z zielonej algi – chlorelli zwyczajnej Eco-Chlorella jest bogata w peptydy i aminokwasy naturalnie obecne w skórze właściwej. Odbudowuje skórę i nadaje jej nową, mocniejszą i wyraźniejszą strukturę. Składnik ten otrzymuje się przy użyciu metody biotechnologicznej ekstrakcji respektującej i mikroalgę, i środowisko. Chodzi o rozszczepienie enzymatyczne. Umieszczona w wodnym środowisku chlorella jest rozcinana przez naturalny enzym bez użycia rozpuszczalników i produktów chemicznych. W ten sposób powstaje Eco-Chlorella. Naukowcy z PHYTOMER wybrali ten wyciąg z powodu jego nadzwyczajnych właściwości ujędrniających, dzięki którym skóra odzyskuje jędrność i napięcie*.

*Badanie składnika in vitro.

EPS AMM – ABSOLUTE MARINE MATIFIER

Naukowcy z firmy PHYTOMER oferują nowe, superskuteczne rozwiązanie z egzopolisacharydami do skóry problemowej: Absolute Marine Matifier – kompleks o właściwościach matujących i przeciwzapalnych. Ten zaawansowany technologicznie cukier morski koryguje wypryski i dokładnie oczyszcza, dzięki czemu skóra jest zdrowa i uspokojona. EPS AMM zostawia na skórze niewidoczną, naturalną warstwę wychwytującą wydzielinę łojową jak gąbka. Po godzinie skóra mniej błyszczy. Efekt ten utrzymuje się przez 8 godzin po użyciu produktu. Nie wysusza skóry. Kompleks przenika też do głębokich warstw skóry, gdzie powstrzymuje proces zapalny*. W ten sposób zmniejsza ubytki skóry, przez co przyczynia się do poprawy jej tekstury i wyglądu.

*Badanie składnika ex vivo.

ÉTERNELLE MARINE

Éternelle Marine to wyciąg z bardzo starej niebieskiej mikroalgi Phormidium – niesamowitego morskiego skarbu istniejącego na Ziemi od miliardów lat. Alga ta jest uprawiana w centrum biotechnologii morskiej PHYTOMER w fotobioreaktorach, gdzie panują warunki bardzo zbliżone do naturalnych. Dzięki temu Phormidium zachowuje swoje antyoksydacyjne właściwości, dzięki którym istnieje od tysięcy lat. Naukowcy w firmie PHYTOMER wybrali ten biotechnologiczny składnik z powodu jego wyjątkowej biomimetycznej zdolności do opóźniania starzenia się skóry. Éternelle Marine zawdzięcza swoje przetrwanie i długowieczność wysoko rozwiniętemu mechanizmowi ochrony przed światłem, który wykształciła, aby przystosować się do skrajnych warunków, w których żyje. System ten opiera się na tioredoksynie – silnie działającej cząsteczce przeciwutleniającej naturalnie obecnej w skórze. Po nałożeniu na skórę Éternelle Marine pobudza – poprzez działanie biomimetyczne – naturalną syntezę tioredoksyny, wzmacniając w ten sposób ochronę przed utlenianiem.

FLAWONOIDY MORSKIE Z ALGI MONOSTROMA OBSCURUM

Monostroma to zielona alga złożona z jednej warstwy komórek zwanej strukturą monostromatyczną, od której alga wzięła nazwę. Ta pojedyncza warstwa komórek jest bardzo delikatna i łatwo się rozpada. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że z powodu swojej naturalnej kruchości, Monostroma obscurum wytwarza flawonoidy (rodzaj przeciwutleniacza), aby się bronić i przeciwstawić szkodliwym czynnikom środowiskowym. Wykorzystując zasadę biomimetyzmu morskiego, PHYTOMER wykorzystuje właściwości ochronne flawonoidów w walce z wolnymi rodnikami. Ich działanie polega na ochronie kolagenu otaczającego ściany naczyń krwionośnych.

GLINKA TERMOREDUKUJĄCA

Ten unikatowy profesjonalny produkt znany jako „spalacz tłuszczu" generuje opatentowaną* reakcję Redox. Zawarty w niej unikatowy system samorozgrzewania sprzyja eliminacji tłuszczu i pobudza działanie innych składników lipolitycznych w trakcie zabiegu modelującego Essential Sculpting Care. Sodówka nadmorska pomaga w rozbiciu i usunięciu cellulitu. Toksyny są usuwane przy użyciu specjalnych czystych glinek wyciągających je z tkanki skórnej.

GLINKA WARSTWOWA

Tę „inteligentną" glinkę pochodzącą z osadów wulkanicznych nagromadzonych przed milionem lat na dnie oceanu odkryli naukowcy z firmy Phytomer. Jej unikatowa spiralna struktura pozwala jej rozkładać się na powierzchni skóry jak wachlarz i natychmiast zmniejszyć widoczność cellulitu.

GLYCOSEA

Zaawansowany morski napar złożony z wzmacniających i regenerujących cukrów planktonicznych otrzymywanych przy użyciu biotechnologii morskiej i połączonych w kompleks silnie łagodzących minerałów i pierwiastków śladowych. Naukowcy z PHYTOMER wykorzystują tę unikatową symbiozę biomimetycznych składników do błyskawicznej neutralizacji stanów zapalnych i wzmocnienia zdolności skóry do samoobrony* na co dzień.

* Badanie składnika in vitro.

GMR – GLOBAL MARINE RESHAPER*

Ten biotechnologiczny składnik, naturalnie syntetyzowany przez organizm należący do morskiego planktonu i zbierany w miejscowości Guérande wykazuje trojakie działanie i całkowicie reorganizuje skórę. Zagęszcza on strukturę wspierającą skórę poprzez wzmocnienie włókien podporowych, konsoliduje strukturę skóry, aby zapewnić jej lepsze wsparcie, i poprawia spoistość komórek na jej powierzchni. Dzień po dniu skóra staje się jędrniejsza i lepiej napięta, jak po liftingu.

*Global Marine Reshaper. **Badanie składnika in vitro.

HELIOPROTECT

Helioprotect to wyciąg z brązowej algi o nazwie listownica palczasta. Zewnętrzna skórka tej algi przypomina składem nasz naskórek. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że Helioprotect działa dwojako. Wzmacnia mechanizmy obronne komórek skóry oraz ochronę białek i komórkowego DNA. Pobudza tyrozynazę – enzym aktywujący syntezę melaniny – przyspieszając w ten sposób opalanie.

HYDRAFUSION

Ten zaawansowany technologicznie koncentrat oligofurcellaranu otrzymywanego z pospolitej w wodach oblewających Skandynawię czerwonej algi o nazwie widlik zaostrzony jest hydrolizowany przy użyciu ekologicznej metody (ekstrakcja nadkrytycznym CO2), a następnie łączony w kompleks z minerałami morskimi. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że HYDRAFUSION szybciej i skuteczniej niż kwas hialuronowy nawilża i wypełnia skórę*. Badania aparaturowe wykazały, że już od pierwszego dnia wyniki są lepsze od tych osiąganych przy stosowaniu kwasu hialuronowego dwa razy dziennie przez dwa tygodnie*. Poziom nawilżenia poprawia się z czasem.

*Badanie składnika in vivo.

KORNEOŻEL MORSKI

KORNEOŻEL regeneruje warstwę rogową przy użyciu cząsteczek pochodzenia morskiego: wody morskiej wzbogaconej minerałami stymulującymi naturalny czynnik nawilżający, mikroalg skoncentrowanych w aminokwasach stymulujących naturalny czynnik nawilżający, kwasu mlekowego i lipidów, które są ważnymi składnikami cementu międzykomórkowego. Skóra natychmiast staje się mniej szorstka, a zmarszczki zostają wypełnione od zewnątrz*.

*Analiza mikroszorstkości skóry na eksplantach skóry przed i bezpośrednio po użyciu produktu.

LILIA MORSKA

Ta nadmorska roślina występuje na stanowiących część Bretanii wyspach Hoedic i Houat. Cechuje ją nadzwyczajna zdolność do hamowania syntezy melaniny zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest prawdziwym zastrzykiem blasku, dlatego naukowcy w firmie PHYTOMER wykorzystują ją do rozjaśniania przebarwień, które często są związane z wiekiem lub nadmierną ekspozycją na słońce.

MARINE OXHYLIUM

Wyciąg z czerwonej algi Corallina officinalis bogatej w wapń i magnez. Naukowcy w PHYTOMER stosują go w produktach przeznaczonych dla skóry męskiej z powodu jego silnie detoksykujących i dotleniających właściwości, które pomagają w zwalczaniu ziemistości cery.

MORSKA WODA ŹRÓDLANA

Morska woda źródlana jest zbierana z lądowych źródeł odkrytych w pobliżu wybrzeży Atlantyku, na wyspie Noirmoutier. Ta słona woda o temperaturze 13°C jest bardzo bogata w pierwiastki oraz minerały. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że morska woda źródlana jest niezwykle czysta, a zawarte w niej minerały cechuje wysoka jakość. Jest ona szczególnie bogata w wapń, magnez i mangan. Jej pH, podobne do pH skóry, zapewnia doskonałą tolerancję. PHYTOMER wykorzystuje łagodzące właściwości morskiej wody źródlanej w kojeniu zaczerwienień i podrażnień.

MORSKIE ALFA HYDROKSYKWASY Z ALGI PORPHYRA CONCHOCELIS

Porphyra conchocelis to czerwona alga występująca na skałach wybrzeży Morza Śródziemnego, a także na północno-wschodnim i północno-zachodnim wybrzeżu Atlantyku (wybrzeże Bretanii). Należy do rodziny krasnorostów. Nazwa tej algi pochodzi od jej czerwonego zabarwienia. Może osiągać kilkadziesiąt centymetrów długości. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że wydziela kwasy, które są w stanie rozpuszczać masę perłową pokrywającą wnętrze muszli. Opracowano program uprawy Porphyra conchocelis, aby można było korzystać z tych morskich kwasów bez szkody dla rozwoju algi w jej naturalnym środowisku. Wykorzystując zasadę biomimetyzmu morskiego, naukowcy z PHYTOMER używają wydzielane przez Porphyra conchocelis kwasy (morskie alfa hydroksykwasy) do złuszczania. Te całkowicie naturalne składniki są dobrze tolerowane przez skórę i maksymalne efektywne.

MORSKIE WINOGRONA

Morskie winogrona, czyli Coccoloba uvifera, to egzotyczne nadmorskie grona występujące naturalnie na Antylach, wschodnim wybrzeżu Ameryki Środkowej oraz północno-wschodnim wybrzeżu Ameryki Południowej. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że ten bardzo skutecznie działający składnik, nie mający dotychczas odpowiednika w branży kosmetycznej, wyjątkowo dobrze równoważy funkcjonowanie genów odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu. Wyłącza on geny sterujące syntezą i odkładaniem komórek tłuszczowych, dzięki czemu strefy cellulitowe są mniej liczne i mniejsze. Ponadto poprawia on ekspresję genów sterujących wytwarzaniem komórek skóry, co sprawia, że jest ona jędrniejsza, a jej nierówności – mniejsze.

*Badanie składników in vitro.

NORMALINE – WYCIĄG Z ALG ASPARAGOPSIS ARMATA

Asparagopsis armata to czerwona alga rosnąca w Oceanie Atlantyckim. Wygląda jak pęczki różowych włókien z kolcami. Stąd nazwa „armata", co po łacinie oznacza „uzbrojona". Żyje ona na głębokości 50 cm pod powierzchnią wody. Jest częściowo narażona na bakterie żyjące na powierzchni oraz wysokie temperatury. Naukowcy z firmy PHYTOMER odkryli, że Asparagopsis armata wytworzyła bardzo skuteczny mechanizm obronny przed tymi środowiskowymi zagrożeniami. Ma ona zaskakujące właściwości antybakteryjne. Wykorzystując zasadę biomimetyzmu morskiego, PHYTOMER używa wyciągu z Asparagopsis armata (zwanego Normaline) w produktach oczyszczających skórę i zwalczających jej niedoskonałości.

OLEJ MEKABU

Olej mekabu to olejowy wyciąg z alg włóknotwórczych – listownic o nadzwyczajnych właściwościach nawilżających. Ten otrzymywany przy użyciu ekoodpowiedzialnej metody ekstrakcji nadkrytycznym CO2 olej działa na warstwę rogową oraz granicę skórno-naskórkową, przeciwdziałając odwodnieniu. Ogranicza on utratę wody w warstwie rogowej i zwiększa spoistość komórek, dzięki czemu skóra jest bardziej wodoszczelna. Zapewnia również lepsze połączenie między skórą właściwą a naskórkiem poprzez wzmocnienie określonych białek kotwiczących.

OLEJEK Z KOLCOLISTU MORSKIEGO

Kolcolist morski to ciernisty nadmorski krzew typowy dla pejzażu Bretanii. Rośnie na kwaśnych glebach granitowych. Występuje głównie na zachodzie Europy, od Szkocji po Portugalię. We Francji najłatwiej go znaleźć w Wandei i Bretanii. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że niewiarygodną odporność kolcolist morski zawdzięcza zawartym w nim fitosterolom o bogatym składzie. Pomagają one roślinie rosnąć i przeżyć, chroniąc ją przed przedwczesnym starzeniem się. Wykorzystując zasadę biomimetyzmu morskiego, PHYTOMER używa olejku z kolcolistu do pobudzania procesów życiowych w komórkach (odnowy i spoistości), co sprzyja młodemu wyglądowi skóry.

OLIGOMERYCZNE PROANTOCYJANIDYNY Z SOSNY NADMORSKIEJ

Sosna nadmorska to drzewo osiągające do 30 m wysokości i żyjące nawet 200 lat. Rośnie głównie w Bretanii, na południowym zachodzie Francji, wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego, w regionie Sologne oraz w dolinie Loary. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że oligomeryczne proantocyjanidyny z kory sosny nadmorskiej to najbogatsze w antyoksydanty cząsteczki naturalne. Wykorzystują je w produktach chroniących tkankę tłuszczową przed stresem oksydacyjnym, odtwarzając dzięki temu naturalne mechanizmy spalania tłuszczu. Oligomeryczne proantocyjanidyny pomagają także w odtworzeniu zdolności lipolitycznych adipocytów i zapobiegają wytwarzaniu enzymów sprzyjających odkładaniu się tłuszczu.

OLIGOMER®

OLIGOMER® to koncentrat wody morskiej o obniżonej ilości sodu. Technologia produkcji tego znanego na całym świecie produktu jest od 40 lat sekretem PHYTOMER. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że zawiera on wszystkie aktywne składniki wody morskiej i minerały niezbędne, aby zapewnić równowagę i witalność skóry. Jest on wykorzystywany w większości produktów PHYTOMER do twarzy i ciała, żeby dzięki jego właściwościom remineralizującym wzmocnić skórę i dodać jej energii.

OPATENTOWANE MORSKIE PEPTYDY PROKOLAGENU Z CHLORELLI

Chlorella to jednokomórkowa, zielona mikroalga. Jej nazwa pochodzi od koloru i oznacza „zielone maleństwo". Występuje w dużych ilościach w Bałtyku. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że peptydy otrzymywane z chlorelli pomagają w pobudzeniu syntezy kolagenu w skórze. Wykorzystują oni te peptydy, zwane prokolagenem morskim, w komórkach tłuszczowych oraz do wzmacniania tkanki strukturalnej skóry i przeciwdziałania jej wiotczeniu.

OPATENTOWANY OLEJEK Z SOLIRODU

Soliród to zielona nadmorska roślina występująca na terenach o ciepłym klimacie. Jej łacińska nazwa Salicornia oznacza łopatkę do soli i wskazuje, że roślina ta jest odporna na sól. Soliród jest halofitem, co oznacza, że jest w stanie przeżyć silne zasolenie podczas przypływu bez utraty wody. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że soliród ma w błonach komórkowych kanaliki o właściwościach transportowo-regulacyjnych umożliwiające kontrolę parowania wody i zapobieganie odwodnieniu. Wykorzystując zasadę zasadą biomimetyzmu morskiego, PHYTOMER używa tych kanalików do pobudzania produkcji akwaporyn – białek przenoszących wodę i mocznik do komórek skóry. Olejek z solirodu nasila działanie naszych naturalnych czynników nawilżających, dzięki czemu skóra staje się gładka, miękka i elastyczna.

OPATENTOWANY PHEOHYDRANE Z LISTOWNICY PALCZASTEJ

Listownica palczasta to brunatna alga złożona z długich, przypominających palce pasków. Stąd wzięło się w jej nazwie słowo „palczasta". Zwykle dorasta do 1-1,5 metra wysokości, ale potrafi osiągnąć nawet 4 metry. Rośnie w północnym Atlantyku i na niektórych wybrzeżach Afryki. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że zewnętrzna skórka tej algi przypomina składem nasz naskórek. Zawiera ona polisacharyd (cukier morski), aminokwasy, minerały i pierwiastki śladowe – podstawowe składniki NMF (naturalnego czynnika nawilżającego). Wykorzystując zasadę biomimetyzmu morskiego, PHYTOMER używa wyciągów ze skórki listownicy palczastej, którym nadał nazwę Pheohydrane. Wyciągi te pomagają w odbudowie płaszcza hydrolipidowego i poprawiają zatrzymywanie wilgoci w skórze.

ORYGINALNA WODA MORSKA

Oryginalna woda morska o składzie opracowanym przez PHYTOMER to prawdziwe osiągnięcie technologiczne. Koncentruje ona właściwości wyszczuplające pewnego starego gatunku algi, dzięki czemu pomaga w eliminacji nadmiaru tłuszczu magazynowanego w skórze.

PALMARIA PALMATA

Palmaria palmata to czerwona alga występująca wzdłuż północnych wybrzeży Atlantyku i Pacyfiku. Zbiera się ją w Bretanii. Osiąga od 10 do 50 cm długości. Wąska podstawa tego krasnorostu rozszerza się i przybiera wygląd dłoni, któremu zawdzięcza nazwę. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że ma ona właściwości drenujące i korzystny wpływ na mikrokrążenie skórne. Używają jej do usuwania nagromadzonych toksyn i płynów spod oczu.

PEPPER SLIMACTIV

PEPPER SLIMACTIV to czysty olejek z różowego pieprzu otrzymywany z nasion pieprzu brazylijskiego zwanego również fałszywym drzewem pieprzowym. Roślina ta występuje naturalnie w Ameryce Południowej. Olejek jest produkowany przy użyciu zaawansowanej technologicznie, w 100% ekologicznej metody. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że ten skoncentrowany olejek z różowych jagód działa na uporczywy tłuszcz, ułatwiając usuwanie go. Osłabia on mechanizmy obronne dojrzałych adipocytów, przez co ułatwia ich eliminację. Jednocześnie utrudnia dojrzewanie młodych adipocytów i ogranicza ich powstawanie. Jego działanie lipolityczne jest 8 razy silniejsze niż działanie kofeiny na tłuszcz*. Ten niezwykle silny olejek lipolityczny szybko i z dużą siłą atakuje uporczywy tłuszcz.

*Badanie składnika in vitro.

RETINOCOLLAGEN C – OPATENTOWANY KOMPLEKS Z KOWNIATKA NADMORSKIEGO

Kowniatek nadmorski to roślina występująca na morskich wybrzeżach, wśród drobnych kamyków, w szczelinach klifów i na skałach. Osiąga od 20 do 50 cm wysokości. W lecie okrywa się baldachami żółtych kwiatów. Rośnie nad kanałem La Manche, Atlantykiem i Morzem Śródziemnym. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że olejowy wyciąg z kowniatka jest równie skuteczny jak retinol, ale nie działa drażniąco. Dlatego nazywa się go morskim retinolem. Wykorzystali go w kompleksie RETINOCOLLAGEN C wyraźnie wygładzającym zmarszczki i nadającym cerze promienny wygląd.

RHODELLA

Jako pierwszy w branży kosmetycznej PHYTOMER odkrył czerwoną mikroalgę przeciwdziałającą skutkom stresu psychicznego, który przekłada się także na skórę. RHODELLA, uprawiana w fotobioreaktorach w naszym laboratorium wzmacnia barierę fizyczną i chemiczną, nawilża skórę i odtwarza granicę skórno-naskórkową.

SAMOROZGRZEWAJĄCE SIĘ BŁOTO MORSKIE

Samorozgrzewające się błoto morskie – podstawowy produkt stosowany w zabiegach PHYTOMER – to oryginalny kompleks morski w postaci proszku. Po wymieszaniu z zimną wodą wydziela ciepło i tysiące mikroskopijnych bąbelków, które delikatnie masują skórę. Ułatwia usuwanie toksyn i wody z tych obszarów skóry, w których gromadzi się jej nadmiar. Zawiera OLIGOMER® i listownicę palczastą, które przywracają skórze równowagę poprzez dostarczanie jej minerałów. Gdy tylko zetknie się ze skórą, łagodne ciepło „rozluźnia napięcia" i relaksuje. Kompres z samorozgrzewającego się morskiego błota nałożony na strefy takie jak plecy, splot słoneczny czy podeszwy stóp pomaga zatem zoptymalizować korzyści płynące z zabiegów.

SEACELL® – WŁÓKNO Z ALG

Seacell® to specjalne włókno otrzymywane z workoliścia – brunatnej algi rosnącej na skalistych wybrzeżach Atlantyku – oraz celulozy. Wytwarza się je przy użyciu ekologicznej technologii, której produktem jest czyste, naturalne, biodegradowalne włókno zachowujące zalety alg, z których powstało. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że włókno to można nakładać na skórę jak „niewidzialną tkaninę". Używają go, aby chronić skórę przed stresem środowiskowym i skrajnymi warunkami klimatycznymi, a jednocześnie rozprowadzać składniki nawilżające o wysokiej skuteczności.

SEASTEM – OPATENTOWANY KOMPLEKS Z LISTOWNIC

SEASTEM to unikatowe połączenie cząstek otrzymywanych z alg z rodzaju listownic przy użyciu opatentowanego procesu biotechnologicznego. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że SEASTEM jest w stanie reaktywować komórki macierzyste alg, tworząc w ten sposób nową substancję. Wykorzystując zasadę biomimetyzmu morskiego, PHYTOMER korzysta z regenerujących właściwości kompleksu SEASTEM do optymalizacji funkcjonowania komórek macierzystych skóry w celu korekty zmarszczek.

SUCCHARIDE

Succharide składa się z cukru otrzymywanego z brunatnej algi o nazwie listownica palczasta oraz z aminokwasu (argininy). Naukowcy z PHYTOMER odkryli ujędrniające działanie kompleksu Succharide. Wykorzystują go z powodu jego dwojakiego działania ujędrniającego: - działania na naskórek poprawiającego jakość skóry, - działania na skórę właściwą poprzez syntezę kolagenu i elastyny.

TAURYNA MORSKA

Jako pierwszy w branży kosmetycznej PHYTOMER opracował naturalną TAURYNĘ MORSKĄ. Ta nowa forma tauryny – wyciąg z czerwonych alg JANIA RUBENS uprawianych przez PHYTOMER w laboratorium – wykazuje niesamowity potencjał energetyzujący. Stosowany w skoncentrowanych dawkach, tysiąc razy mniejszych niż tauryna syntetyczna, jest od niej skuteczniejszy i lepiej przyswajany przez skórę. Pobudza adipocyty, stymuluje ich aktywność lipolityczną i przyspiesza usuwanie tłuszczu*.

VMR – VISIBLE MARINE REFINER

W rozciągającym się u wybrzeży Bretanii Morzu Iroise zespół naukowców PHYTOMER znalazł planktoniczny mikroorganizm zdolny do naturalnej produkcji cukru o wyjątkowych właściwościach regenerujących: VMR*. Aby otrzymywać ten unikatowy morski cukier, który nie ma odpowiednika na lądzie, badacze z firmy PHYTOMER opracowali zaawansowany technologicznie program jego uprawy w laboratorium. Efektem jest w 100% naturalny, regenerujący biotechnologiczny składnik aktywny tworzący nową teksturę skóry**. VMR błyskawicznie zwiększa zdolność skóry do samodzielnego nawilżania, nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach. Przyspiesza on i poprawia odnowę komórkową, ograniczając akumulację martwych komórek skóry na jej powierzchni. Zwęża pory, wygładza skórę i nadaje jej delikatność. Naskórek jest zdrowszy i zagęszczony.

* Visible Marine Refiner. ** Badanie składnika in vitro.

WAPŃ MORSKI Z ALGI CORALLINA OFFICINALIS

Corallina to alga czerwona albo koralowa. Stąd wzięła się jej nazwa. Zawiera ona morski wapń. Osiąga wysokość od 4 do 5 cm. Jest koloru bladoróżowego. Rośnie wzdłuż wybrzeży Atlantyku oraz – miejscami – na wybrzeżu Japonii, Chin i Australii. Naukowcy z PHYTOMER odkryli, że skóra przyswaja wapń morski ze 100 razy większą skutecznością niż wapń mineralny. Oznacza to, że wapń morski ma większy wpływ na poprawę oddychania komórkowego. W PHYTOMER jest on wykorzystywany głównie w celu zwiększania odporności skóry i przywrócenia jej promiennego wyglądu.

XMF – EXTRA MARINE FILLER

W rozciągającym się u wybrzeży Bretanii Morzu Iroise zespół naukowców PHYTOMER znalazł mikroorganizm zdolny do naturalnej produkcji cukru o wyjątkowych właściwościach odmładzających: XMF. Aby otrzymywać ten unikatowy morski cukier, który nie ma odpowiednika na lądzie, badacze z firmy PHYTOMER opracowali zaawansowany technologicznie program jego uprawy w laboratorium. Efektem jest W 100% naturalny, wygładzający, zagęszczający składnik biotechnologiczny. XMF tworzy na powierzchni skóry niewidoczną warstwę, która natychmiast wygładza zmarszczki*. Już po godzinie ma się wrażenie, że zmarszczki zniknęły ze skóry. Działa on również w głębi skóry, gdzie pobudza syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dodatkowo napina on te włókna, dzięki czemu skóra* staje się gęstsza i jędrniejsza jak po liftingu.

* Badanie składnika in vitro.