DZIAŁAMY NA RZECZ MORZA


PHYTOMER kocha morze. Widzimy je codziennie i wierzymy, że ma dobroczynny wpływ na skórę.

Stosowane przez nas w celu wydobycia Twojej naturalnej urody składniki morskie uprawiamy z poszanowaniem morza.

01

Lokalne składniki, krótkie obiegi

Phytomer – bioróżnorodność morza

Nasza siedziba mieści się w Bretanii.

Z Bretanii pochodzi 80% stosowanych przez nas składników czynnych. Są one efektem ścisłej współpracy z naszymi lokalnymi partnerami, której celem są zrównoważone, odpowiedzialne zbiory. Wybraliśmy Bretanię, ponieważ region ten wyróżnia się bioróżnorodnością. Na jej długim, mierzącym 2 700 km wybrzeżu można spotkać najróżniejsze formy ukształtowania terenu i rodzaje klimatu. Jest to najbogatsze pod względem bioróżnorodności morskiej miejsce w Europie.


arrowPoznaj naszą historię

Saint-Malo – miasto, w którym narodziła się marka PHYTOMER

02

Racjonalna kosmetyka

Pełnomorska uprawa alg – Phytomer

Wspieramy bioróżnorodność.

Uprawiamy algi w strefach chronionych na pełnym morzu, aby kontrolować ich jakość i trwale chronić zasoby morza. Tak właśnie postępujemy z algą włóknotwórczą – brunatną algą zatrzymująca wodę w głębi skóry i przeciwdziałającą w ten sposób jej odwodnieniu. Alga włóknotwórcza jest uprawiana na sznurach w odległości kilku kilometrów od Saint-Malo i zbierana ręcznie od kwietnia do czerwca.

Na co dzień szanujemy morze.

W naszych laboratoriach uprawiamy algi najsłabsze lub zagrożone wyginięciem. Dzięki temu korzystamy z ich kosmetycznych zalet bez wyrywania ich z naturalnego środowiska. Chronimy w ten sposób bioróżnorodność morza. Uprawiamy na przykład janię – czerwoną algę niezwykle bogatą w wapń – przy użyciu fotobioreaktorów – unikatowej procedury, nad którą nasi naukowcy pracowali przez 5 lat.


Kosmetyczne zalety alg – Phytomer

03

Uprawy biotechnologiczne

Uprawa alg w laboratorium Phytomer

Uprawiamy morze w laboratorium.

PHYTOMER jest jedną z niewielu na świecie firm kosmetycznych posługujących się biotechnologiami morskimi, czyli uprawą fitoplanktonu morskiego w celu produkcji niezwykłych, w 100% naturalnych składników: EPS* – morskich cukrów o niezwykłych właściwościach kosmetycznych. Ta nowoczesna technologia zaczerpnięta z farmacji pozwala uniknąć pobierania surowców z morza, a zarazem wykorzystać niezmierzony potencjał jego zasobów.

*EPS: egzopolisacharydy.


arrowPoznaj nasze laboratorium

EPS XMF – Pionnière XMF krem odmładzający Phytomer
Algi

Zatrudnieni w PHYTOMER naukowcy są jednymi z pierwszych na świecie, którzy uprawiają morze w laboratorium, aby zintensyfikować jego oddziaływanie na skórę. Opracowują oni ekoodpowiedzialne składy, kontrolując wszystkie etapy, od odkrycia składnika czynnego do wytworzenia produktu gotowego. Dzięki morzu tworzymy ekskluzywne produkty o wysokiej jakości.

Antoine Gédouin, Prezes PHYTOMER

04

Ekologiczna produkcja

Kontrolujemy nasz wpływ na środowisko.

Na każdym etapie PHYTOMER wybiera metody o ograniczonym wpływie na środowisko, takie jak:

  • ekoodpowiedzialna ekstrakcja składników czynnych bez użycia rozpuszczalników i produktów chemicznych,
  • wykorzystanie w zakładzie produkcyjnym odnawialnej energii,
  • oczyszczanie ścieków produkcyjnych w ogrodach filtrujących.

05

Certyfikaty jakości

Phytomer – zbiory czerwonej algi jania

Jesteśmy znani
z naszych zobowiązań.

W zakresie zbiorów alg PHYTOMER przestrzega szczegółowej karty ochrony i wykorzystywania naturalnych zasobów morza. Jako miejsca zbiorów starannie wybieramy strefy objęte programem NATURA 2000 (wody niezanieczyszczone i regularnie kontrolowane).


Od 2012 r. PHYTOMER jest jedną z pierwszych firm kosmetycznych uznanych za firmę stosującą dobre praktyki produkcyjne zgodnie z normą ISO 22716. Na każdym etapie produkcji odbywa się bardzo szczegółowa kontrola gwarantująca doskonałą jakość i identyfikowalność naszych produktów.


arrowNasze zobowiązania na rzecz skóry

Phytomer – Certification Ecovadis Gold 2018

W 2018 r. PHYTOMER otrzymał certyfikat ECOVADIS GOLD. Ta niezależna instytucja potwierdza wysoką jakość naszego podejścia do spraw społecznych i ekologii. Status GOLD oznacza, że PHYTOMER jest wśród 5% firm najwyżej ocenionych przez ECOVADIS, biorąc pod uwagę wszystkie branże. Jesteśmy z tego niezwykle dumni.

Phytomer – zbiór alg na pełnym morzu

06

Mecenat

PHYTOMER jest partnerem

TIME FOR THE OCEAN –

organizacji wspierającej i realizującej projekty artystyczne na rzecz ochrony oceanów i wybrzeży.

PHYTOMER jest mecenasem Time for the Ocean