DBAMY O SKÓRĘ


PHYTOMER uważa, że uroda jest źródłem przyjemności, i nigdy nie zapomina o swojej podstawowej misji – ochronie skóry. Tworzymy produkty, w których każdy składnik ma ściśle określone zadanie, i stale przy tym gwarantujemy bezpieczeństwo, skuteczność i przyjemność ich stosowania.


NASZA KARTA ZAUFANIA W FILMIE

01

Bio, dzika, ekologiczna

Uprawa algi włóknotwórczej

Kochamy morze i oferujemy skórze jego wszystkie zalety dzięki naszym morskim bioskładnikom, dzikim i ekologicznym. Nasi naukowcy każdego dnia tworzą zielone procedury pobierania z morza naturalnych cząstek czynnych o największej mocy i przekształcania ich w skutecznie działające produkty.


arrowNasza działalność na rzecz morza

Morskie bioskładniki, dzikie i ekologiczne

02

Wyprodukowane w Bretanii z pasją

To dlatego, że wytwarzamy produkty w naszych laboratoriach w Zatoce Mont-Saint-Michel od 3 pokoleń, możemy zagwarantować ich jakość . Znamy każdy składnik morski, który sami tworzymy, i łączymy go w delikatne tekstury, zapewniając jednocześnie wygodę i przyjemność.

Pierwszeństwo dajemy składnikom naturalnym, przyjaznym dla środowiska i dla skóry. Aby uroda i dobre samopoczucie szły ze sobą w parze.

arrowNasza historia

03

Ścisła kontrola

Phytomer – bezpieczne kosmetyki wysokiej jakości
Laboratorium Phytomer nad zatoką Mont Saint-Michel

Działamy w ponad 80 krajach. Jesteśmy w stanie spełnić normy nawet najbardziej wymagających organów nadzoru w zakresie tolerancji, bezpieczeństwa i jakości.

Wszystkie nasze produkty i zabiegi są oceniane przez niezależne laboratoria i kontrolowane przez dermatologów, biologów i innych specjalistów.


arrowPoznaj nasze laboratorium

Bezpieczne, kontrolowane składy

04

BEZPIECZNE SKŁADY

Phytomer – bezpieczeństwo, skuteczność i przyjemność stosowania

Od wielu lat nasze produkty nie zawierają parabenów, lotnych silikonów ani alkoholu. Ponad 95% naszej oferty to artykuły wegańskie. We wszystkich wykorzystujemy naturalne składniki morskie.

Po składniki syntetyczne wysokiej jakości sięgamy, jeżeli mają one dodatkowe zalety zwiększające przyjemność stosowania produktu i efekty kosmetyczne.

Produkty bez parabenów, lotnych silikonów i alkoholu

05

Racjonalna kosmetyka

OLIGOFORCE ADVANCED – serum PHYTOMER produkowane w Bretanii

PHYTOMER stosuje racjonalną kosmetykę stawiającą na składniki lokalne, pochodzące z Bretanii i produkowane z poszanowaniem morza oraz wytwórców.


W naszych laboratoriach powstają nowatorskie alternatywy sprzyjające bioróżnorodności morskiej, a zarazem optymalizujące skuteczność działania naszych produktów.


W spa i salonach zatrudniamy wyłącznie profesjonalistów wykształconych w dziedzinie kosmetyki udzielających indywidualnych porad wysokiej jakości i poważnie podchodzących do pielęgnacji skóry.


Zabiegi PHYTOMER w spa i salonach
Składnik morski – laboratorium Phytomer

06

Dobre samopoczucie dla wszystkich

PHYTOMER udostępnia produkty i zabiegi socjokosmetyczkom pracującym w szpitalach, aby mogły one zaoferować chorym pielęgnację i dobre samopoczucie.


W USA pracownicy PHYTOMER uczestniczą w programie Wellness for Cancer, w ramach którego proponują osobom chorym na nowotwory odpowiednie dla nich zabiegi pielęgnacyjne.

Relaksujący masaż PHYTOMER
Zmysłowa konsystencja produktów PHYTOMER

Kulisy receptur

Każdy produkt jest efektem licznych prób i precyzyjnie opracowanego połączenia kilkudziesięciu składników. Wszystko to ma na celu osiągnięcie idealnej równowagi między skutecznością, przyjemnością stosowania i tolerancją, z bezpieczeństwem skóry stawianym zawsze na pierwszym miejscu.

Przedstawiamy w zarysie prace nad Twoimi ulubionymi produktami. Na karcie każdego produktu znajdziesz szczegółową listę jego składników.

1 • Składniki morskie

Podstawa naszych produktów: składniki morskie

Nasze produkty opracowuje w Bretanii zespół utalentowanych naukowców, których pasją jest morze i pielęgnacja skóry. Codziennie odkrywają oni najskuteczniej działające morskie składniki aktywne i włączają je do składów produktów PHYTOMER. Wszystko po to, żeby osiągać doskonałe efekty, idealnie zgodne z fizjologią skóry. Morskie składniki aktywne to wszystkie stosowane w kosmetyce substancje pochodzące z morza – woda morska, algi, mikroalgi i plankton morski – a także rośliny, kwiaty i drzewa rosnące nad brzegami mórz.

arrowCo dobrego morze daje skórze

Podstawa naszych produktów: składniki morskie

Oceany są ogromnym biologicznym zbiornikiem, tym bardziej fascynującym, że jeszcze w bardzo małym stopniu zbadanym.

Woda morska ma wiele zalet wynikających przede wszystkim z jej niewiarygodnej zasobności w mikroelementy i minerały. Woda morska jest podobna do fizjologicznego serum i w naturalny sposób wchodzi w symbiozę z naszą skórą.

arrowCo dobrego morze daje skórze

Podstawa naszych produktów: składniki morskie

Algi – zarówno w postaci mikro, jak i makro, brunatne, czerwone i zielone – mają wiele wspólnego z komórkami naszej skóry. Niektóre ich mechanizmy obronne i ochronne nie zmieniły się w toku zachodzącej na Ziemi ewolucji. Dzięki temu składniki morskie są w bardzo dużym stopniu biodostępne – skóra je rozpoznaje i wchłania, co pozwala osiągnąć znakomite efekty przy niewielkich, doskonale tolerowanych stężeniach.

arrowCo dobrego morze daje skórze
2 • Wyciągi
pochodzenia naturalnego

Podstawa składu naszych produktów: wyciągi pochodzenia naturalnego

Skuteczność naszych produktów zawdzięczamy głównie morskim składnikom aktywnym, które sami odkrywamy w naszych laboratoriach, ale zawsze uzupełniamy je innymi naturalnymi składnikami, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty kosmetyczne i odczucia zmysłowe. Oto 3 z bardzo wielu składników, dzięki którym nasi specjaliści opracowujący składy produktów mogą w pełni wykorzystać swoją kreatywność

saccharide isomerate : cukier morski

benzyl salicylate : olejek eteryczny z ylang ylang

caprylic/capric triglycerides : zmiękczający wyciąg roślinny

3 • Składniki
syntetyczne

DODATEK UZUPEŁNIAJĄCY NASZE SKŁADY:
SKŁADNIKI SYNTETYCZNE O WYSOKIM STOPNIU CZYSTOŚCI

Wybieramy cząstki uznawane w dermatologii za wzorcowe pod względem skuteczności, filtry słoneczne chroniące Twoją skórę, zapachy, dzięki którym stosowanie naszych produktów to przyjemność... Stosowane przez nas składniki syntetyczne muszą spełniać 3 podstawowe warunki.

Skuteczność | Stosujemy wzorcowe cząstki o naukowo udowodnionych zaletach.

Bezpieczeństwo | Cząstki te są testowane pod kątem tolerancji. Są również często stosowane w farmacji i medycynie.

Czystość | Nie zawierają żadnej substancji toksycznej.

4 • Właściwa ilość
konserwantów

OCHRONA NASZYCH PRODUKTÓW:
MINIMALNA ILOŚĆ KONSERWANTÓW

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszych produktów, dodajemy do nich odpowiednią ilość konserwantów. Są one bardzo ważne, ponieważ zapobiegają zanieczyszczeniom i zagrożeniu infekcjami. Ponadto dzięki nim produkty nie tracą swoich właściwości. rn

Poznaj nasze bestsellery